הדפסה שלח לחבר

חדשות מאי 2016

הועדה המקומית תל אביב-יפו אישרה ב- 18.5.16 תכנית חדשה לשיפוץ וחידוש בית העצמאות .

התכנית החדשה, המקודמת על ידי מדינת ישראל בהתאם לחוק בית העצמאות, תאפשר שימור ושיפוץ הבניין הקיים בהתאם לתכנית השימור העירונית, תוך הסרת התוספות שנבנו עליו לאורך השנים והתאמתו לתקופת ההכרזה והפיכתו למוזיאון פעיל ומקום משכנה של מגילת העצמאות. בנוסף, כוללת התכנית מערך תנועה שישרת את תפקוד המקום כמוזיאון ויאפשר נגישות לכל מפלסי המבנה, כולל לבעלי מוגבלויות.

  

במקביל למאמץ זה, נחקק בשנת 2009 על ידי הכנסת חוק 'בית העצמאות' המסדיר את מעמדו של הבית כנכס לאומי וקובע כי הממשלה תפעל לשימור הבניין בהיותו בעל חשיבות לאומית והיסטורית בתולדות העם והמדינה. במסגרת זו ישמש הבניין לקיום תצוגה מתמדת לטובת הציבור בנושאי הכרזת המדינה ומגילת העצמאות, תולדות עם ישראל בארץ ישראל ופועלו של מאיר דיזנגוף.  בשנת 2011 זכתה עיריית תל אביב-יפו במכרז של גנז המדינה לניהול והפעלת בית העצמאות, באמצעות מוזיאון ארץ ישראל.

 

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: "אישור וקידום התכנית לשימור היכל העצמאות ברוטשילד 16 הינו צעד חשוב וכבוד ראוי לדיזנגוף ולביתו ובמקביל הפיכת המקום לאבן שואבת, כיאה למקום היסטורי וחשוב זה. עיריית תל אביב-יפו הוכיחה בשנים האחרונות את יכולותיה  בשיקומם, חידושם ואחזקתם של מבנים היסטוריים בעיר, כדוגמת בית ביאליק, בית העירייה הראשון, התחנה ושרונה".

 

 

`